Socha  Anton Malatinský City arena Trnava

bronzová socha ANTON MALATINSKÝ ,TRNAVA v 230 cm

Socha Antona Malatinského Trnava City Arena

Pamätník obetiam rasizmu a neonacizmu - socha raneného anjela z zváraného  bronzového plechu

Pamätník obetiam rasizmu a neonacizmu, Bratislava

Pamätník obetiam rasizmu a extrémizmu realizovaný zo zváraných bronzových plechov na oceľovom nosníku realizovaný v roku 2007, na druhé výročie smrti Daniela Tupého. Návrh pamätníka je od arch. PAVOL BRNA s realizačnou autorskou spoluprácou Mr.art Pavol Dubina. Objekt má výšku niečo vyše 6m. Objednávatelmi diela bol otec zavraždeného študenta Daniela Tupého a magistrát hlavného mesta Bratislava.

socha

Pamätník Karola Roberta z Anjou v Kremnici - bronzová busta a návrh pamätníka z ryolitu

Návrh a realizácia pamätníka s bronzovou bustou Karola roberta z Anjou na objednávku Mesta Kremnica , dielo je osadené v roku 2010 na hlavnom námestí Mesta Kremnica

Rekonštrukcia interiéru bratislavského hradu

Rekonštrukcia interiéru bratislavského hradu- modelovanie kopií rokokových a supraporta rámov podla pôvodných vzorov a podkladov

Kompletná rekonštrukcia rokokovej výzdoby Bratislavského hradu v rokoch 2009 až 2011. Objednávateľom bola Národná rada SR, subdodávateľsky sa spolupráca realizovala cez Villard s.r.o.
Namodelovanie rokokových ornamentov 3 sál, podľa autentických podkladov štukovej výzdoby Viedenského Hoffburgu ako aj rámov obrazov a zrkadiel , ktoré boli pôvodne v priestoroch Bratislavského hradu- neskôr z bezpečnostných dôvodov presťahovaných za panovanie Márie Terézie. Časť nanovo namodelovaných ornamentov štukovej výzdoby sa následne odliala do sadry, vybrúsila , osadila na mieste a pozlátila. Druhá časť sa odliala do umelej hmoty, ako prechodná matrica pre podklad rezbárom, ktorý následne ornamenty vyrezali do dreva.

modelovanie  štukovej rokokovej výzdoby Bratislavského hradu v sále  č.2

Rekonštrukcia interiéru bratislavského hradu - modelovanie štukových rokokových ornamentov sály č.2

Bratislavský hrad - rekonštrukcia

Rekonštrukcia interiéru bratislavského hradu - modelovanie ornamentov zrkadlovej sály

rekonštrukcia interiéru hradu

Rekonštrukcia interiéru bratislavského hradu - modelovanie ornamentov čínskeho salóniku

Socha Milana Rastislava Štefánika

Socha Milana Rastislava Štefánika odlievanie hlineného modelu do sadry J.Jandu (vyrobeného podla pôvodnej sochy od.B. Kafku)pre následné odliatie do bronzu

Odlievanie sochy M.R Štefánika z hliny na sadrový model pre odliatie do bronzu. Zaformovanie a odlievanie hlineného modelu 7,6 metra vysokej sochy prebiehalo v lete 2006 v Bratislave.
Sadrový odliatok sochy sa následne rozrezal, previezol do zlievární Blansko, odlial do bronzu.
Socha bola slávnostne odhalená pred novým Národným divadlom v Bratislave 4 mája 2009

7,6metra vysoká socha , pôvodne vytvorená českým sochárom Kafkom bola zničená krátko po jej osadení začiatkom minulého storočia .Nanovo bola socha namodelovaná J.Jandom v roku 2006.
Investorsky zastrešené Doprastav a.s.

fontána

Fontána-Myjava v Toku času

Fontána "Myjava v toku času"- navrhnutá v rámci revitalizácie centra mesta Myjava autorským kolektívom Balko-Šuráni-Dubina. Fontána v sebe sklbila viac typov bežne používaných fontán v netradičnom spojení- klasickú kruhovú fontánu, potôčkovú chodníkovú fontánu a dynamickú atrakciu pre deti.Zároveň je táto fontána na Myjave vyjadrením myšlienky strácania sa informácií v čase, vyjadruje to jej samotný tvar pri ukončení v podobe víru , ako aj bronzové listy nesúce odkaz na udalosti odohrávajúce sa v historii v danej lokalite.
Objednávbateľ: Mesto Myjava, generálny dodávateľ Cesty Nitra a.s.Fontána má celkovú dlžku 28 metrov.Realizovaná bola v roku 2011

socha,umelecké dielo, darček,fontána, umelá, skala, vodopád, vodná stena

Slon trenažér pre Pražskú ZOO

Výroba realistického modelu indického slona s mäkkým povrchom umelej kože pre pohyblivý trenažer pražskej zoo

© 2015 Pavol Dubina, sochár mladej generácie, Pali Dub

pavol-dubina
omne

ENGLISH | SLOVENSKY

Mgr. art. Pavol Dubina
sochár mladej generácie
Tel.: +421 905 526 351
E-mail:

palidub(_AT_)gmail.com